O architektovi projektu

Architektonická kancelář ov-a vznikla v roce 2007. Její zakladatelé Jiří Opočenský (1978) a Štěpán Valouch (1977) jsou oba absolventi Fakulty architektury ČVUT. Po dalších projektech a realizacích rodinných domů a interiérů 2007-2010 navazuje práce na větších projektech a urbanistických celcích. V roce 2010 byla založena společnost ov architekti s.r.o. V letech 2010-2015 se tým kanceláře rozrostl na 6 stálých členů. V roce 2012-2013 Jiří Opočenský a Štěpán Valouch vedli ateliér ZAN na FA ČVUT. Jiří Opočenský a Štěpán Valouch jsou autorizovaní architekti ČKA. Kancelář spolupracuje se stálým okruhem specializovaných projektantů. 

Web: http://www.ov-a.cz/cs/

 

Část návrhů interiérů vypracovalo studio EDIT!

Základ studia tvoří tři partneři - Ivan, Vítek a Juraj. Každý z nás je odjinud, s jinými schopnostmi a zkušenostmi, které u společného stolu dokážeme propojit do jedinečného výsledku. Se stejnou chutí řešíme soukromé projekty i soutěže a urbanistické koncepty, nebojíme se ani netradičních zadání, mezioborové spolupráce a experimentů.

Věnujeme se projektům různých měřítek od architektury a urbanismu až po interiéry a dočasné instalace. Pro klienta jsme aktivním partnerem a pomáháme mu již při formulaci zadání. Projekty umíme zpracovat od prvotního konceptu přes nezbytná úřední povolení až k úspěšné realizaci. Ve formě generálního projektanta spolupracujeme se stálým okruhem specializovaných projektantů. Nabízíme také odborné posouzení stavebních a investičních záměrů a zpracování přípravy výběrového řízení. Máme zkušenosti s přednáškovou činností a vedením workshopů. Juraj Calaj a Vítězslav Danda jsou autorizovanými architekty České komory architektů.

 

Vybrané projekty architektonické kanceláře ov-a:

Rodinný dům Všenory

 

Rodinný dům Beroun

 

Rodinný dům Králův Dvůr

 

Bytový dům Meander

 

Zelená Malovanka

 

Zahradní knihovna Řevnice

 

Vybrané realizace:

2015 Vinohradský pivovar a restaurace

 

 

Vybraná ocenění:

2014: Nominace Mies van der Rohe Award Spolkový dům Slavonice

2010: 1 místo Young Architecture Award 2010 v kategorii Studie – Zelená Malovanka

2009: Zvláštní cena architekta Hlávky v mezinárodní soutěži Young Architecture Award Revitalizace spolkového domu ve Slavonicích 

 

Yandex.Metrica